Aparaty ruchome - ortodonta Wrocław

Aparaty ruchome jednoszczękowe

Służą do ogólnej korekty zgryzu np. poszerzenia jednej lub obu szczęk oraz do prawidłowego ustawienia żuchwy względem szczęki.

Mogą mieć różną postać zależną od rodzaju wady i potrzeb leczniczych. Najczęściej stosuje się je w uzębieniu mieszanym czyli pomiędzy 7-12 rokiem życia dziecka. Aparatami tymi niestety nie udaje się precyzyjnie skorygować wad zębowych np. obrotu czy nachylenia zęba.

Aparaty ruchome dwuszczękowe

Służą do ogólnej korekty zgryzu np. poszerzenia jednej lub obu szczęk oraz do prawidłowego ustawienia żuchwy względem szczęki. Mogą mieć różną postać zależną od rodzaju wady i potrzeb leczniczych.

Najczęściej stosuje się je w uzębieniu mieszanym czyli pomiędzy 7-12 rokiem życia dziecka. Aparatami tymi niestety nie udaje się precyzyjnie skorygować wad zębowych np. obrotu czy nachylenia zęba.

Płytka przedsionkowa (korektor zgryzu)

Należy do grupy aparatów ortodontycznych ruchomych, co oznacza, iż wykorzystuje ona naturalne siły mięśni w celu poprawy wad zgryzu.

Korektory zgryzu stosujemy w celu:

  • zapewnienia warunków prawidłowego rozwoju zgryzu u dziecka
  • odzwyczajania dziecka od nawyku ssania: smoczka, palca lub wargi
  • terapii dzieci z zaburzeniami mowy

Płytka przedsionkowa jest przeznaczona raczej dla młodszych dzieci, u których już pojawiły się zęby mleczne (ok.2-7 lat). Jest to plastikowa podłużna płytka, o obłym kształcie, wygięta w kształt łuku. Jest zaopatrzona w uchwyt taki jak w smoczkach – pozwala łatwo wyjmować aparat przedsionkowy i ustawiać go w odpowiednim ułożeniu.

Płytki przedsionkowe występują w różnych konfiguracjach, również z tzw. zaporą dla języka.

Trainery

Trainery są to elastyczne aparaty czynnościowe, występujące w wielu typach i rozmiarach. Oprócz ogólnej korekty zgryzu, szczególnie w wieku rozwojowym, posiadają elementy służące korekcie nieprawidłowych nawyków (oddychania, połykania, wymowy).

Nie zwlekaj, zadbaj o siebie już dziś!

Troszczymy się zarówno o zdrowie, jak i piękny wygląd, a w rezultacie wspaniałe samopoczucie.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? W OrthoClinic we Wrocławiu czeka na Ciebie szereg specjalistów - nie tylko z zakresu ortodoncji, ale też szeroko pojętej stomatologii. Nasz zespół odpowie na każde pytanie. Zadzwoń!

Poniedziałek – Piątek: 8.00 – 20.00

keyboard_arrow_up