Stomatologia zachowawcza - Wrocław

Stomatologia zachowawcza swoim zakresem obejmuje leczenie próchnicy zębów, odbudowę tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne (kanałowe). W naszej pracy dążymy aby wizyty przebiegały bezboleśnie i w miłej atmosferze, a znieczulenia oferowane są bez dodatkowych opłat. Stosujemy najlepszej jakości materiały, które idealnie naśladują naturalne tkanki zęba, stąd są niezauważalne nawet w nietypowych warunkach oświetlenia (np. światło ultrafioletowe w dyskotekach). Inwestujemy w wysokiej klasy sprzęt i narzędzia. Dążymy aby zachować ząb żywy, który jest znacznie bardziej wartościowy niż ząb leczony kanałowo. Dobra higiena jamy ustnej jest ważną częścią Twojego zdrowia ogólnego, a zdrowy i zadbany uśmiech, jak wiemy, ułatwia życie w wielu sytuacjach!

Leczenie kanałowe

Endodoncja (leczenie kanałowe)

To dział stomatologii zajmujący się leczeniem nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych.

Podstawową metodą leczenia jest leczenie kanałowe. Polega ono na precyzyjnym usunięciu tkanek miękkich zęba i zastąpieniu ich odpowiednim materiałem. Zapewnia to możliwość utrzymania własnego zęba, uniknięcie konieczności jego usunięcia i wykonania protetyki.

Po oczyszczeniu próchnicy, oraz wnętrza kanału korzeniowego z zainfekowanej miazgi zęba, kanał ten wypełniamy przeznaczonymi w tym celu materiałami.

Ząb po leczeniu kanałowym – endodontycznym jest zębem martwym, co nie znaczy że nie podlega dalej procesom próchnicowym! Trzeba więc o takie zęby nadal dbać…

Endodoncja pod mikroskopem

Usuwanie złamanych narzędzi, leczenie perforacji, powtórne leczenie kanałowe to tylko niektóre z zabiegów, które może wykonać endodonta pod mikroskopem!

Mikroskop

Do precyzyjnego opracowania wszystkich kanałów często konieczne jest zastosowanie mikroskopu. Stosując najnowocześniejsze metody leczenia i wykorzystując najnowsze osiągnięcia jakie daje leczenie kanałowe pod mikroskopem, można:

 • precyzyjnie zlokalizować kanały o nietypowym położeniu
 • perfekcyjne opracować kanały zakrzywione i zobliterowane
 • dokładne usunąć z kanału stary wypełniacz w sytuacji, gdy konieczne jest ponowne leczenie kanałowe
 • leczyć powikłania leczenia kanałowego np. perforację
 • usuwać złamane narzędzia z kanałów

Zęby po prawidłowym leczeniu kanałowym w 95% przypadków nie dają żadnych dolegliwości i funkcjonują jak pozostałe zęby w jamie ustnej. Są to zęby wymagające okresowej kontroli radiologicznej. W zależności od kondycji pozostałych twardych tkanek zęba, czasami konieczna jest odbudowa protetyczna w celu wzmocnienia zęba i uniknięcia jego złamania (odbudowa na wkładzie z włókna szklanego, inlay/onlay, korona protetyczna)

Wypełnienianie

Stosujemy wysokiej jakości kompozyty światło-utwardzalne, które służą rekonstrukcji oczyszczonych z próchnicy tkanek zęba. Dzięki umiejętnościom lekarza oraz odpowiednim kształtkom i formówkom, uzyskujemy wypełnienia identyczne z kolorem i kształtem zęba.

ICON – system infiltracji próchnicy

System infiltracji próchnicy, jako pomost pomiędzy profilaktyką a uzupełnieniami kompozytowymi.

Współczesna stomatologia coraz częściej koncentruje się na zapobieganiu niż leczeniu. Próchnicę początkową do tej pory leczono głównie za pomocą fluoru. Wraz z rozwojem choroby konieczne jednak staje się mechaniczne usunięcie zmienionej tkanki i założenie wypełnienia. Nawet minimalne leczenie za pomocą wiertła, wymaga poświęcenia znacznej ilości zdrowej struktury zęba.

Metoda infiltracji próchnicy z Icon tworzy pomost pomiędzy zapobieganiem, a minimalnymi inwazyjnymi metodami terapii. Żywica Icon, o bardzo płynnej strukturze, umożliwia innowacyjne leczenie próchnicy w początkowym jej stadium.

Bez borowania, bez bólu!

Zasada działania infiltracji polega na wytrawieniu zmienionego obszaru i pokryciu go specjalnym preparatem, tzw. infiltratem, w postaci wysoce płynnej żywicy. Siły kapilarne wciągają preparat w głąb porowatego szkliwa. Powoduje to zablokowanie przenikania próchnicogennych kwasów, a zdrowa struktura zęba pozostaje zachowana.

Zobacz efekt po zabiegu

Jakie są zalety metody infiltracji?

 • Bardzo estetyczne rezultaty na gładkich powierzchniach zębów
 • Zatrzymanie próchnicy we wczesnym etapie rozwoju
 • Zachowanie zdrowej struktury zęba
 • Metoda bezbolesna, bez znieczulenia i bez opracowywania wiertłem
 • Działa również w zębach mlecznych
 • Długoterminowe i estetyczne dopasowanie kolorystyczne
 • Skuteczne leczenie plam powstałych po leczeniu ortodontycznym
 • Leczenie zmian szkliwa jak fluoroza
 • Leczenie plam szkliwa wywołanych przez uraz

Przekonujące badania

Przez lata wiele międzynarodowych badań naukowych potwierdziło skuteczność kliniczną infiltracji próchnicy. Reakcje na ten temat w mediach publicznych i specjalistycznych są zdecydowanie pozytywne.

Informacje na temat wyników badań można znaleźć na stronie producenta www.dmg-dental.com/icon.

Biżuteria nazębna

Jeśli chcesz być oryginalny, a twój uśmiech ma przyciągać uwagę innych, proponujemy Ci założenie biżuterii nazębnej. Są to maleńkie złote lub srebrne gwiazdki, serduszka, itp, które dentysta nakleja na szkliwo górnej dwójki lub trójki.

Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny dla szkliwa. Ozdoby te z łatwością można usunąć, gdy znudzi Ci się ich noszenie.

Wybielanie zębów

Jest to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów współczesnej stomatologii estetycznej. Doceniany jest zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Szeroka gama produktów do wybielania dostosowana jest do każdej kieszeni i ram czasowych tak aby usatysfakcjonować każdego pacjenta. Wybielanie zębów jest bezpieczne i skuteczne.

Zależnie od predyspozycji pacjenta, niemal każdy kto zdecyduje się na zabieg wybielania zębów zobaczy od umiarkowanej do znaczącej zmiany koloru. Niemniej jednak, wybielanie zębów nie jest stałym rozwiązaniem i wymaga odświeżenia co kilka lat dla utrzymania długotrwałego efektu.

Nie zwlekaj, zadbaj o siebie już dziś!

Troszczymy się zarówno o zdrowie, jak i piękny wygląd, a w rezultacie wspaniałe samopoczucie.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? W OrthoClinic we Wrocławiu czeka na Ciebie szereg specjalistów - nie tylko z zakresu ortodoncji, ale też szeroko pojętej stomatologii. Nasz zespół odpowie na każde pytanie. Zadzwoń!

Poniedziałek – Piątek: 8.00 – 20.00

keyboard_arrow_up