Implantologia - Wrocław
Za pomocą implantu uzupełniamy brak zęba nie naruszając przy tym innych zębów. Implantacja zapobiega wczesnemu zanikowi kości w miejscu utraconych zębów.
Poza tym sztuczny ząb wykonany na implancie wygląda lepiej od mostów, gdyż nie jest połączony z sąsiednimi zębami. Tradycyjne techniki uzupełniania zębów takie jak mosty protetyczne cementuje się na zębach zdrowych, które muszą zostać oszlifowane, a niejednokrotnie pozbawione uprzednio żywej miazgi i przeleczone kanałowo. Natomiast implanty pozwalają uniknąć tych wszystkich komplikacji.
Implanty są imitacją prawdziwego korzenia zęba, gdyż są wykonane z tytanu, który zrasta się z kością. Jest on doskonale tolerowany przez organizm i na tyle wytrzymały, aby sprostać obciążeniom, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów. Zęby odbudowane na implantach estetyką nie różnią się od zębów naturalnych.
Zapraszamy na konsultację implantologiczną w trakcie której po analizie Państwa dolegliwości przedstawimy możliwe warianty leczenia zarówno z wykorzystaniem implantów jak i dostępnych rozwiązań alternatywnych wraz z ich zaletami i przeciwwskazaniami.
Augmentacje kostne
Wielu Pacjentów nie ma dostatecznej ilości tkanki kostnej, aby bezpiecznie wprowadzić implant. Dzieje się tak dlatego, że po usunięciu zęba kość ulega przebudowie i znacznemu zanikowi. Innym powodem są bardzo trudne ekstrakcje zębów, podczas których dochodzi do utraty części kości oraz wypadki z wybiciem zębów.
Implant musi być cały otoczony tkanką kostną, co jest warunkiem sukcesu w leczeniu implantologicznym. W przypadku niedostatecznej ilości kości konieczna jest jej odbudowa za pomocą biomateriałów (sztucznej kości i ochronnych membran z kolagenu) lub przy użyciu kości własnej Pacjenta.
Biomateriały będąc bardzo porowate stanowią szkielet, do którego wnikają naczynia krwionośne i w ten sposób wytwarza się nowa kość. Po kilku latach nawet w obrazie mikroskopowym biomateriał ulega zanikowi, a zostaje tylko własna kość Pacjenta.
Często w odcinkach bocznych w szczęce dochodzi do zaniku kości w wymiarze pionowym i konieczny jest zabieg „podniesienia dna zatoki szczękowej”. Zabieg polega na wytworzeniu przestrzeni w zatoce szczękowej i wprowadzeniu biomateriału aby odbudować kość.
Proces takiej odbudowy trwa zazwyczaj około 6 miesięcy. W najtrudniejszych sytuacjach, przy znacznych zanikach kości, konieczne jest przeszczepianie kości własnej Pacjenta w postaci bloków. Kość pobierana jest zazwyczaj z okolic sąsiadujących z miejscem założenia implantu w jamie ustnej, w skrajnych przypadkach pobierana jest z innych części ciała.
Implanty
Tytanowy wszczep w kształcie śruby zastępuje naturalny korzeń i stanowi podstawę na której odbudowuję się ząb, bez konieczności obciążania zębów sąsiednich.