18.03.2020

Olśniewający uśmiech. Aparaty ortodontyczne

Dla kogo aparat na zęby?

Jest on zalecany pacjentom, którzy po bardzo szczegółowej analizie uzębienia i konsultacji z ortodontą, zostają zakwalifikowani do leczenia wady zgryzu. Rozważa się to m.in. u osób, które zmagają się z chorobami przyzębia, która może być następstwem nieprawidłowego zgryzu. Jest to skuteczna metoda, na którą decydują się pacjenci z widocznymi wadami, mającymi niekorzystny wpływ na ich codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Może być to uwarunkowane pracą z ludźmi lub po prostu utratą pewności siebie w kontaktach międzyludzkich. Aparat na zęby jest ponadto zalecany dzieciom, które mają wad wymowy. Warto wiedzieć, że poważne wady, jakie zostały zaobserwowane już u najmłodszych pacjentów, nieleczone, będą pogłębiać się w dorosłym życiu. Wadom zgryzu niekiedy towarzyszą też inne dolegliwości, jak bóle głowy i problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Unormowanie zgryzu nierzadko pomaga pozbyć się tych uciążliwych problemów.

Lekarz stwierdza, jaka metoda leczenia jest w konkretnym przypadku najlepsza i docelowo okaże się najskuteczniejsza dla pacjenta.

Aparaty ruchome i stałe

Możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje aparatów – stałe i ruchome. Jak sama nazwa wskazuje, stałe przytwierdzane są do zębów i nie ma możliwości ich zdejmowania na co dzień, a dopiero po zakończonym leczeniu. Aparaty stałe są przeznaczone przeważnie dla tych pacjentów, którzy posiadają wszystkie stałe zęby, nie stosuje się ich u dzieci z uzębieniem mlecznym mlecznymi. Tego typu aparat jest zbudowany z zamków i łączącego ich łuku, a występuje w wersji metalowej lub estetycznej. Ruchome aparaty na zęby nie są przytwierdzane na stałe do zębów i można je dowolnie zakładać i zdejmować. Zazwyczaj konieczne jest ich noszenie przez określony czas w ciągu doby, zgodnie z zaleceniami lekarza. To rozwiązanie stosowane jest najczęściej u dzieci, szczególnie jeżeli mają jeszcze zęby mleczne lub uzębienie mieszane. Działają w sposób mniej precyzyjny. Jeżeli zakładany jest aparat stały, to wcześniej konieczne jest wykonanie zdjęć rtg rentgenowskiego, wyleczenie wszystkich zębów oraz zlikwidowanie kamienia nazębnego, Leczenie cechuje się bardzo dużą skutecznością, a efektem są zdrowe i równe zęby, a także brak ewentualnych dolegliwości towarzyszącym nieprawidłowemu zgryzowi.

Olśniewaj uśmiechem!

Nie zwlekaj, zadbaj o siebie już dziś!

Troszczymy się zarówno o zdrowie, jak i piękny wygląd, a w rezultacie wspaniałe samopoczucie. Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Nasz zespół odpowie na każde pytanie. Zadzwoń!

Poniedziałek – Piątek: 8.00 – 20.00

keyboard_arrow_up